с. Широкине. Широкинский детский сад "Красная шапочка"








Наши достижения

Широкинський  дитячий  садок «Красная шапочка»

розташо­ваний за адресою.Широкине, вул..Совєтська ,б.33. Дитячий контингент налічує-39 осіб,11 осіб працівників, з них – 4 педагогів.

Організація навчально-виховного процесу здійснюється згід­но з Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про мови», «Про захист дитинства», Базовим компонентом до­шкільної освіти в Україні.

В закладі одна  різновікова  група  та  перший  клас, в яких забезпечується догляд за дітьми, розвиток, виховання та навчання відповідно до вимог Базового компоненту дошкільної освіти в Україні.

Одним із принципів, на яких будується громадянська освіта в Україні, є принцип гуманізму і демократизму, що передбачають рівноправність, відкритість до сприйняття гуманістичних цінностей, прагнення до взаєморозуміння, поваги до прав людини. Тому колектив Широкинського дитячого  садка  в своїй роботі керується концептуальними положеннями таких документів:

  1. Конституція України;
  2. Конвенція ООН про права дитини;
  3. Закон України «Про охорону дитинства»;
  4. Закон України «Про дошкільну освіту»;
  5. Базовий компонент дошкільної освіти в Україні;
  6. Базова програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі»;
  7. Програми виховання дітей від 2 до 7 років «Дитина»;
  8. Програми розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт».

В сучасних умовах державотворення в Україні зростає роль гуманістичного виховання підростаючого покоління. У Законі України "Про освіту" метою освіти визначено всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства, розвиток її талантів, розумових і фізичних здібностей, виховання високих моральних якостей, формування громадян, здатних до свідомого суспільного вибору, збагачення на цій основі інтелектуального, творчого, культурного потенціалу народу. Велика роль у цьому процесі належить педагогу. «Пізнання світу починається для малих дітей з пізнання людини», - слова В.О. Сухомлинського, актуальні саме тепер, коли педагогічна наука і практика рішуче стали на шлях гуманізації освіти. Все це знаходить відображення у Базовому компоненті дошкільної освіти в одній із сфер життєдіяльності – «Люди», у ній, зокрема, є підрозділи «Вікові відмінності людей» та «Особливості спілкування з людьми різного віку». Вважаємо, що введення цього навчального матеріалу до програми дошкільного навчального закладу необхідне і своєчасне. Знання про вік людини та взаємини з людьми різного віку, про свої права та обов’язки, формують у дитини соціальні навички поведінки, свідоме ставлення до себе й до тих, хто її оточує, викликають бажання пізнавати світ, робити добрі справи. А це дуже важливо для особистісного ставлення, для формування життєвої компетенції.

Зараз проблема дитинства є найголовнішою проблемою в усьому світі, бо діти - наше майбутнє. Конвенція містить повний перелік прав дитини: на життя, на ім'я, на набуття громадянства, на піклування з боку батьків, на збереження своєї індивідуальності, право бути заслуханою у ході будь-якого розгляду, що стосується дитини; право на свободу совісті та релігії; право на особисте та сімейне життя; недоторканість житла; таємницю кореспонденції; право користуватися найдосконалішими послугами системи охорони здоров'я; благами соціального забезпечення; на рівень життя, необхідний для її розвитку; на освіту; на відпочинок; на особливий захист: від викрадень та продажу, від фізичних форм експлуатації, фізичного та психічного насильства, участі у військових діях; право на вжиття державою всіх необхідних заходів щодо сприяння фізичному та психічному відновленню та соціальній інтеграції дитини, яка стала жертвою зловживань або злочину. Захист прав дітей є пріоритетним напрямком для наглядної діяльності. З метою систематичного забезпечення правоохоронної та право освітньої діяльності в Широкинському дитячому садку  проводиться планомірна, чітка та налагоджена психолого-педагогічна робота.

Під час планування освітньо-виховного процесу в усіх вікових групах, згідно перспективного плану, постійно впроваджуються різноманітні активні форми роботи та заходи по правовому вихованню дітей, а саме:

  1. Традиційні комплексні та інтегровані заняття, що базуються на Базових програмах розвитку дитини «Я у світі», «Впевнений старт», «Дитина»;
  2. Рольове програвання бажаної поведінки в різних життєвих ситуаціях;
  3. Читання художніх творів правового виховання;
  4. Бесіди та ігри-драматизації за змістом оповідань В.О.Сухомлинського;
  5. Розгляд фотоальбомів, розповіді з власного досвіду;
  6. Дидактичні, сюжетно-рольові та театралізовані ігри;
  7. Малювання на тему «Намалюємо доріжку до рідного дому»;
  8. Конкурс дитячого малюнку «Чарівний дивосвіт мого дитячого садка»;
  9. Літературна вікторина  «У світі загадок»;
  10. Свята та розваги: «Подорож у королівство порушених прав», «Родинні традиції» та ін..

З метою поглиблення та удосконалення знань дітей з правовиховної та правоосвітньої роботи ведеться планомірна та чітка діяльність педагогічного колективу ДНЗ.   У 2012 – 2013 н.р. були проведені такі заходи:

  1. Консультація «Застосування природотерапії в освітньому процесі дошкільного закладу» вихователь, Логозинська О.В..;
  2. Консультація «Комплексний підхід до оздоровлення реалізуючи завдання Базової програми «Я у Світі», вихователь Єрмолаєва Г.О..;
  3. Консультація «Пісочні фантазії», вихователь Логозинська О.В..;
  4. Консультація «Знайомство з програмою навчально-розвивального курсу з дитячої філософії (продовжуємо впроваджувати методику Н.Гавриш), вихователь Кіприна Т.В.;
  5. Педагогічна рада «Реалізація художньо-естетичної мовленнєвої форм активності засобами особистісно-орієнтованої системи виховання дітей за педагогічними ідеями В.О.Сухомлинського»;
  6. Педрада «Еколого-розвиваюче середовище дошкільної освіти в контексті Базової  програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі», спираючись на креативний розвиток».
  7. Консультація «Шестирічки: формування повноцінної навчальної мотивації», завідуючад\с Глущенко О.В..
  8. Консультація «Формування навичок безпечної поведінки  у старших дошкільнят (Базовий компонент дошкільної освіти: сфера життєдіяльності «Природа»).
  9. Консультація «Музейна педагогіка: можливості і перспективи», вихователь Єрмолаєва Г.О..;
  10. Консультація «Педагогам та батькам про права дитини», вихователь-Логозинська О.В..;

 

В кожній групі  регулярно проводяться загартовуючи процедури за ризьким методом в усіх вікових групах.